Zabawki importowane

Zabawowy asortyment jest ogromny, sklepów coraz więcej dodatkowo sprzedaż internetowa rozwija się nieustannie. Chociaż mamy…

Zabawowy asortyment jest ogromny, sklepów coraz więcej dodatkowo sprzedaż internetowa rozwija się nieustannie.

Chociaż mamy bardzo wielu polskich producentów wciąż mimo wszystko importujemy zabawki, które są wykonywane w różnych miejscach świata, niestety szczególnie w Chinach, co za tym idzie? Owszem są tanie, na pierwszy rzut oka nie widać żeby coś z nimi było nie tak natomiast towarzyszy im bardzo często charakterystyczny, nieprzyjemny zapach a to z kolei wskazuje na to, że są wykonywane z bardzo kiepskiej, jakości materiałów i barwników, które w przypadku ubrań potrafią pozostać na skórze.

Zabawki dla dzieci są o tyle niebezpieczne, że te najmniejsze wkładają je do buzi można powiedzieć, że jest to odruch bezwarunkowy, który mają wszystkie dzieci na pewnym etapie dorastania i to te zabawki powinny zostać wykonanie z uwagą i starannością z dobrych materiałów.

Chociaż może nam się wydawać, że to tyko przedmiot to warto zapoznać się z badaniami naukowców, którzy wykazują, jakie niebezpieczeństwo czyha na dzieci, które bawią się takimi zabawkami z nieprzetwarzalnych materiałów o toksycznej zawartości.