Najprostsze zabawy

Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze i tak jest ze wszystkim również z zabawą. Jeśli jesteśmy…

Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze i tak jest ze wszystkim również z zabawą. Jeśli jesteśmy rodzicami, którzy nie są twórczy lub (jak wszyscy) nie mają czasu możemy zaproponować dziecku zabawy takie jak malowanie, rysowanie, składania klocków, ale w określony kształt takich zabaw jest mnóstwo coraz więcej tworzonych jest stron internetowych czy blogów, na których rodzice chwalą się swoimi pomysłami, wymieniają się nimi nawzajem.

Im więcej komunikatów dziecko otrzymuje, zadań tym bardziej nie wie, na czym się skupić wówczas okazuje się, że na niczym nie może się skupić i nie potrafi do końca wykonać danej czynności, dlatego powinno się wszystko dziecku dozować powoli i po kolei. Najważniejsze jest rozpoznanie jego potrzeb i podążanie za nimi tak by dziecko było usatysfakcjonowane i rodzice również.

Nie może to wyglądać jak pozbywanie się problemu damy dziecku zabawkę by siedziało cicho i nic od nas nie chciało nie na tym polega ani edukacja ani wychowanie. Możemy poprzez zabawę wciągnąć nasze dziecko do naszego planu dnia, razem posprzątać, poczytać.