Sanatoria i choroby serca

Miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze zaliczają się do chorób cywilizacyjnych. Choroby te wymagają stosowania odpowiednich leków….

Miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze zaliczają się do chorób cywilizacyjnych. Choroby te wymagają stosowania odpowiednich leków. Często jednak nawet regularne zażywanie leków nie jest wystarczające.

W takich przypadkach pacjenci kierowani są do sanatoriów. Osoby z problemami sercowymi najczęściej dostają skierowanie do sanatoriów, które znajdują się na terenach nizinnych czy leśnych. Korzystnie oddziałują również obszary położone nad jeziorami.

Jeżeli tarczyca funkcjonuje prawidłowo, pacjenci mogą udać się do ośrodków morskich. Osoby z chorobami serca poddawani są wielu zabiegom, dzięki którym poprawia się komfort oraz zdrowie. Do jednych z najpowszechniejszych zaliczają się różnego rodzaju kąpiele, w tym solankowe, ozonowe czy perełkowe.

Wskazane są również masaże, przy czym największą skutecznością charakteryzują się masaże lecznicze oraz wodne. Zabiegi są dobierane przez lekarza, który musi uwzględnić indywidualne predyspozycje pacjenta. Równie istotny jest stadium i forma zaawansowania danej choroby.