Zabawki w ruchu

Ruch jest bardzo ważny bez względu na to czy chodzi o dorosłego człowieka czy o…

Ruch jest bardzo ważny bez względu na to czy chodzi o dorosłego człowieka czy o dziecko dotyczy w takim samym stopniu wszystkich. Dzisiejsze dzieci i młodzież spędza czas biernie przed telewizorem, komputerem czy tabletem zupełnie inaczej niż dzieci kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu.

Kiedyś dzieci przybiegały do domu zostawiały plecak i biegły na podwórko nie było telefonów dzieci w jakiś nadprzyrodzony sposób wiedziały, kiedy i gdzie mają się spotkać. Dziś sprawa ma się zupełnie inaczej szczególnie, jeśli rodzice nie mają czasu na to by czynnie spędzać czas z dzieckiem.

Jeśli rodzice nie mają tego czasu i z różnych powodów dziecko nie ma ochoty na ruch warto zainspirować je zabawkami, dzięki którym będzie w ruchu, będą wówczas uczyły się wytrwałości i po prostu ruszały. Takimi zabawkami mogą być skakanki, hula hop, różnego rodzaju gry planszowe, które wymagają konkretnego ułożenia stóp czy dłoni.

Zabawy edukacyjne czy ruchowe są bardzo ważne, ponieważ mobilizujemy je, ale bez zbędnego zmuszania, ponieważ daje im to radość.