Jak sprawić by pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologa była przyjemna?

Zarówno dorośli jak i dzieci w większości przypadków nie przepadają za wizytami u dentysty. Kojarzą się one z strachem i bólem. Lepiej oswoić malucha z białym kitlem i fotelem stomatologicznym jak najszybciej. Starając się wzbudzić w dziecku pozytywne emocje przy wizytach u dentysty ułatwimy mu profilaktykę i przyszłe leczenie uzębienia. Jak sprawić by odwiedziny stomatologa nie powodowały traumy? Kilka porad do przetestowania poniżej.

Zrób to, by Twój maluch się nie bał

Nigdy nie zabieraj dziecka do dentysty bez wcześniejszego poinformowania go o planowanym spotkaniu z specjalistą.

Może być to bardzo duży szok dla malucha, jeżeli wizyta będzie nieprzyjazna. Z pewnością w jego świadomości pozostanie uraz do stomatologów. Dlatego należy w domu przygotować małego pacjenta. Opowiedz dziecku, gdzie i po co idziecie. Przedstaw mu, czym zajmuje się dentysta i czemu jego odwiedziny są konieczne dla zdrowia. Warto przeprowadzić z pociechą zabawę w dentystę i pacjenta.

To pozwoli znacznie oswoić się małemu człowiekowi z stomatologiem. Poza tym poszukaj specjalisty, który cieszy się uznaniem wśród innych rodziców. Jeżeli sam lekarz będzie miał odpowiednie podejście do malucha to tylko ułatwi mu oswojenie się z nową sytuacją i polubienie gabinetu stomatologicznego. Nigdy nie zabieraj dziecka do dentysty, który uchodzi za nieprzyjemnego. Ucz młodego człowieka od najmłodszych lat troski o higienę jamy ustnej i jej jak najlepszą kondycje, to znacznie uchroni go przed cierpieniem wynikającym z różnego rodzaju schorzeń dziąseł i zębów. Częste rozmowy o czynnościach, jakie pozwalają utrzymać dobry stan organizmu, bardzo pomagają dzieciom w samodzielnym prozdrowotnym działaniu w późniejszych latach.