Sprawna kanalizacja

Kiedy wszystkie instalacje w naszym domu działają właściwie, lokatorzy mogą być spokojni, że nic ich…

Kiedy wszystkie instalacje w naszym domu działają właściwie, lokatorzy mogą być spokojni, że nic ich nie zaskoczy. Problematyczną instalacją, która wiąże się ściśle ze sferą sanitarną jest kanalizacja.

Wszystkie domy oraz mieszkania są do niej podłączone, choć w przypadku obiektów jednorodzinnych stosuje się też szambo. Ratuje ono sytuację, gdy nie ma technicznej możliwości podłączenia się do kanalizacji.

Szambo to specjalny pojemnik wkopywany w ziemię, do którego trafiają wszystkie domowe nieczystości. Raz na jakiś czas specjalna firma opróżnia przydomowe szamba, aby można było ich dalej używać.

Jeśli szamba nie ma, to o popularną „kanalizę” również trzeba zadbać. Warto oprzeć ją o rury wykonane z solidnego tworzywa sztucznego – zapewnia ono trwałość i brak korozji przez dziesiątki lat.

Wszystko powinno być odpowiednio drożne, stąd należy unikać wszelkich zakrzywień i wygięć, które będą utrudniały nieczystościom spływanie w dół. Fachowcy będą wiedzieli, jak taki stan uzyskać, a właścicielom radzimy, by na kanalizacji nie oszczędzali.