Fotograficzna Globalna Wioska

Fotograficzna Globalna Wioska

20 marca 2019 Wyłącz przez Bartlomiej

Już dawno temu McLuhan stworzył pojęcie Globalnej Wioski. Termin ten stał się bardzo popularny. Nie dość, że jego brzmienie jest chwytliwe, to jeszcze doskonale odzwierciedlał kierunek, w którym zmierzały ówczesne media.

Jak nietrudno zauważyć, dziś pojęcie Globalnej Wioski jest jeszcze trafniejsze. W tej chwili jednak jego podstawą nie jest ani telewizja, ani prasa czy radio, ale tzw. nowe media, czyli przede wszystkim Internet.

Aktualnie dostęp do sieci za pomocą łącza o przepustowości kilkudziesięciu megabitówto żaden problem. Ani techniczny, ani finansowy. Co za tym idzie, szybki Internet gości w każdym domu a raczej – w każdej kieszeni.

To przecież zwykle tu nosimy telefony czy tablety. Ważnym elementem tworzenia tej społeczności na duże odległości jest fotografia. W każdej chwili możemy zrobić zdjęcie telefonem czy tabletem, by pokazać znajomym co u nas ciekawego słychać.

Co jednak ważniejsze, wydarzenia z naszego życia mogą dotrzeć również do osób zupełnie nam obcych na tych samych prawach co do najlepszych przyjaciół. Odległość nie ma tu żadnego znaczenia.