Firt minute – wcześniej, znaczy taniej

Nie da się ukryć, że wielu z nas już radośnie przebiera nóżkami na samą myśl…

Nie da się ukryć, że wielu z nas już radośnie przebiera nóżkami na samą myśl o urlopie, na który wyjedziemy dopiero za kilka ładnych miesięcy. Nie ma w tym jednak niczego dziwnego – wielu Polaków planuje wakacyjny wyjazd już w momencie, gdy poznaje datę swojego urlopu, a w niektórych przypadkach – nawet wcześniej.

Wydawać by się mogło, że osoba, która planuje swój wakacyjny wyjazd ze znacznym wyprzedzeniem, nie potrzebuje usług biura podróży. Tego typu instytucje przygotowały się jednak również na takie sytuacje.

Właśnie dlatego istnieje możliwość wykupienia wycieczki „first minute”, gdzie dokonanie rezerwacji w jak najwcześniejszym terminie gwarantuje nam korzystniejszą cenę. Tymczasem wiele osób nie zdaje sobie sprawy z faktu, że planowany wyjazd można wykupić już kilka miesięcy, a czasami nawet rok przed wakacjami.

Jeśli zwykle znasz termin swoich wakacji jeszcze na długo przed wyjazdem, powinieneś zajrzeć do biura podróży i zorientować się w jego ofertach. Może się okazać, że zwlekając z rezerwacją, nieświadomie zawyżałeś koszty swojego urlopu.