Firmy remontowo-budowlane

Coraz większa liczba dużych firm budowlanych całkowicie rezygnuje z wykonywania remontów mieszkań i domów. Wszystko…

Coraz większa liczba dużych firm budowlanych całkowicie rezygnuje z wykonywania remontów mieszkań i domów. Wszystko ze względu na to, że zdecydowanie bardziej opłacalnym dla nich rozwiązaniem jest podjęcie się budowy domu, czy innych dużych obiektów np. handlowych, czy użyteczności publicznej. Remonty pozostają dla mniejszych firm budowlanych oraz fachowców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Czy taka sytuacja ma wpływ na zwiększenie kosztów usług remontowych? Czy wobec tego lepiej jest wynająć firmę remontową, poszukać fachowca, a może podjąć się remontu na własną rękę?

Sytuacja na rynku firm remontowo-budowlanych

Pomimo tego, że duże firmy odpuściły wykonywanie remontów, rynek firm remontowo-budowlanych wciąż jest niezwykle konkurencyjny. Co roku powstają nowe firmy świadczące usługi w tym zakresie. Biorąc pod uwagę popyt na tego rodzaju usługi, ale również bardzo dużą ilość firm świadczących usługi remontowe, ceny wykonywania remontów wciąż są atrakcyjne. Najczęściej najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest zatrudnienie jednego fachowca, który samodzielnie wykona wszystkie prace.

Oczywiście jeden fachowiec będzie wykonywał remont w zdecydowanie dłuższym czasie, niż ekipa składająca się z kilku pracowników, jednak zatrudniając jednego specjalistę możemy liczyć na niższe ceny. W zależności od tego, czy stawiamy na czas, czy pieniądze, powinniśmy zdecydować się na jedno z dwóch rozwiązań. Trzecim, alternatywnym rozwiązaniem jest podjęcie się wykonania remontu na własną rękę. W takim przypadku tylko pozornie zaoszczędzimy czas i pieniądze.

Oczywiście wykonamy remont w takim tempie, jakie sobie narzucimy, jednak czas, który będziemy musieli poświęcić na prace remontowe, to czas zabrany np. z puli czasu przeznaczonego na pracę zarobkową. Oprócz tego, że stracimy czas, możemy stracić także pieniądze. Oczywiście firmie budowlanej musimy zapłacić.

Jeśli sami wykonamy prace remontowe pozornie zaoszczędzimy. Tylko pozornie dlatego, że firmy remontowe mają przyznane z reguły dość spore rabaty na różnego rodzaju materiały budowlane. Jeśli zdecydujemy się je kupować na własną rękę z pewnością przepłacimy, a rachunek końcowy bardzo często może wyjść w takiej sytuacji na zero. Dlatego właśnie opłacalnym rozwiązaniem jest zatrudnienie fachowca z polecenia, który wykona zlecone prace szybko, solidnie i w atrakcyjnej cenie.