Ekipa z polecenia

Powyżej wywołaliśmy już bardzo istotny wątek rekomendowania nam skorzystania z usług danego fachowca. Tymi rekomendującymi…

Powyżej wywołaliśmy już bardzo istotny wątek rekomendowania nam skorzystania z usług danego fachowca. Tymi rekomendującymi są z reguły nasi bliscy – znajomi, przyjaciele czy rodzina. Warto polegać na ich zdaniu, bo najczęściej życzą nam dobrze, więc nie będą nam proponować do współpracy byle kogo.

Generalnie utarło się podejście, że właśnie fachowcy z polecenia są najbardziej doceniani i zazwyczaj z ich usług jesteśmy zadowoleni. Zakładamy tu, że naszym bohaterom nie zdarzy się akurat słabszy okres, który w pewnych okolicznościach może skutkować obniżeniem lotów. Wadą angażowania ludzi poleconych przez bliskich jest to, że jeśli się nie sprawdzą i zaliczą wpadki, to będzie nam niezręcznie o tym mówić.

W takich sytuacjach często udajemy, iż jakość pracy była wysoka, mimo że nasza szczera opinia jest zupełnie inna. Zaciskamy zęby i robimy dobrą minę do złej gry. Dlatego pamiętajmy, że mamy prawo wymagać jakości bez względu na kontekst.

Przecież płacimy i to niemało, a to musi pociągać za sobą jakieś konsekwencje.