Depilacja, czyli jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych

Depilacja to niezwykle często przeprowadzany zabieg przez kobiety, który bez problemu może zostać wykonany w…

Depilacja to niezwykle często przeprowadzany zabieg przez kobiety, który bez problemu może zostać wykonany w domu.

Alternatywą jest epilacja, którą najczęściej wykonuje się w gabinecie kosmetycznym.

Warto więc wiedzieć, czym te zabiegi się różnią i który z nich jest dla nas lepszą opcją.

Na pewno większy wybór samego rodzaju zabiegu mamy w przypadku depilacji – usuwanie zbędnych włosków może odbywać się na wiele różnych sposobów.

Bardzo popularne jest golenie, które jednak może nie do końca przynieść spodziewane efekty, jako że odrastające włoski są po prostu grubsze i mocniejsze.

W związku z tym lepszą alternatywą może być depilacja woskiem, która rzeczywiście może pochwalić się lepszą skutecznością, natomiast w przeciwieństwie do golenia jest to całkiem bolesny zabieg kosmetyczny.

Inne sposoby to depilacja chemiczna z wykorzystaniem kremów i pianek lub też depilacja mechaniczna.

Zabiegi kosmetyczne – czym jest epilacja?

Na pozór epilacja może zdawać się nam bardzo podobna do depilacji, często zresztą te słowa stosuje się zamiennie, natomiast w przypadku epilacji trzeba zwrócić uwagę na to, że taki zabieg wykorzystuje się z użyciem prądu, dlatego też najpopularniejszą formą epilacji i zarazem najbardziej skuteczną jest elektroepilacja – może ona odbywać się przy użyciu prądu stałego, zmiennego lub obu naraz.

W tej ostatniej konfiguracji da się zauważyć najlepsze efekty, jako że wykorzystuje ona zalety dwóch pozostałych opcji, natomiast sam zabieg epilacji może różnić się pod względem czasu potrzebnego do jego przeprowadzania – epilacja z użyciem prądu stałego będzie więc trwała dłużej niż przy wykorzystaniu prądu zmiennego.