Co wziąć pod uwagę szukając dobrej firmy budowlanej?

Budowlanka to specyficzna branża, która rządzi się swoimi prawami. Z reguły na temat firm budowlanych…

Budowlanka to specyficzna branża, która rządzi się swoimi prawami. Z reguły na temat firm budowlanych nie mamy najlepszych opinii. Zawsze przecież coś może pójść nie tak. Jakieś prace mogą być wykonane nienależycie lub na końcu prac okaże się, że jednak mamy do zapłacenia większą sumę pieniędzy, niż wstępnie szacowali fachowcy. Dlatego, aby uniknąć problemów związanych z niewłaściwym wyborem firmy budowlanej, dokonując wyboru powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii.

 • Doświadczenie w branży.

  Jedną z istotniejszych kwestii, które powinniśmy wziąć pod uwagę decydując się na zatrudnienie firmy budowlanej jest jej doświadczenie w branży. Oczywiście wiele małych, lokalnych firm, które stawiają swoje pierwsze kroki w budowlance, z pewnością zaoferuje ci usługi na wysokim poziomie, jednak doświadczona firma z długoletnim stażem to sygnał, że utrzymała się ona na rynku mimo dużej konkurencji. To z kolei świadczy o tym (przynajmniej w części), że firma jest solidna i godna zaufania.

 • Widoczność w Internecie. To kolejna istotna kwestia, którą powinniśmy sprawdzić przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu firmy budowlanej. Jeśli firma posiada swoją stronę internetową, wpis przy mapach Google lub prowadzi konto na jednym z portalów społecznościowych, a przy tym regularnie go aktualizuje to oznacza, że nie mamy do czynienia z „firmą krzak”.

  Firmę widoczną w Internecie bardzo łatwo jest namierzyć nawet na długo po jej zniknięciu z niego.

 • Prezentacja przedsiębiorstwa. Oprócz samego istnienia w Internecie niezwykle ważna jest ogólna prezentacja przedsiębiorstwa. Firma budowlana, której można zaufać to taka firma, której pracownicy są słowni i dotrzymują ustalonych terminów realizacji projektu. To firma, która nie boi się podpisywać umów i zobowiązań.
 • Opinie znajomych.

  To pierwszy krok do odnalezienia dobrej firmy budowlanej. Jeśli nie podjąłeś jeszcze decyzji, w pierwszej kolejności poproś o radę znajomych, którzy w ostatnim czasie budowali dom lub wykonywali remont. Jeśli zatrudnili firmę budowlaną, czy byli z niej zadowoleni? Pamiętaj, że opinie znajomych są bezcenne.

 • Opinie internautów. Jeśli grono twoich znajomych nie jest w stanie polecić ci dobrej firmy budowlanej, postaw na opinie internautów. Opinie piane na forach internetowych są z reguły szczerze.

  Staraj się jednak porównać je w kilku miejscach. Nie korzystaj wyłącznie z jednej strony, której użytkownicy mogą być stronniczy.

.