Budynek Robot

Niektóre budowle fascynują, inne zachwycają niezaprzeczalnym pięknem. Bywają jednak i takie, które swym wyglądem i…

Niektóre budowle fascynują, inne zachwycają niezaprzeczalnym pięknem. Bywają jednak i takie, które swym wyglądem i niecodziennością wprawiają w zadziwienie. Podróżując po świecie można napotkać na swojej drodze budowle inne niż wszystkie pozostałe. Dla niektórych mogą się one wydawać kiczowate, niepasujące do reszty budowli.

Z pewnością znajdą się również i takie osoby, które docenią innowacyjność nietuzinkowych budowli i będą spoglądać na nie z prawdziwym podziwem. Jedną z takich właśnie budynków może być Robot Building, umiejscowiony w stolicy Bangkoku – Tajlandii. Robot Building jest dwudziestopiętrowym wieżowcem, który charakteryzuje się postmodernistyczną architekturą. Obiekt ten to siedziba United Overseas Bank.

Nietypowa budowla została zaprojektowana przez Sumet Jumsai Na Ayudhaya. Forma konstrukcji przypomina wizerunek robota, który można spotkać we współczesnej pop-kulturze. Robot Building został ukończony w 1986 roku. Tak odróżniający się od innych budynek z pewnością mógłby znaleźć się na liście najdziwniejszych budowli świata.