Budowa domu przez firmę budowlaną

Do jednych z podstawowych usług oferowanych przez firmy budowlane należy budowa domu. To zdecydowanie bardziej…

Do jednych z podstawowych usług oferowanych przez firmy budowlane należy budowa domu. To zdecydowanie bardziej opłacalna usługa w porównaniu np. do remontów mieszkań, czy domów. Budowa domu to pracochłonna, czasochłonna i kosztochłonna inwestycja, która firmom budowlanym przynosi jedne z większych zysków. Na dość spory wpływ gotówki mogą liczyć w szczególności firmy, które oferują swoim klientom nie tylko budowę domu do stanu surowego otwartego lub zamkniętego, ale przede wszystkim przedsiębiorstwa, które gwarantują swoim klientom wykonanie domu do stanu deweloperskiego lub stanu pod klucz. Ten ostatni to finalny etap realizacji projektu domu, którego wykonanie jest szczególnie opłacalne dla firm budowlanych.

Stan surowy

Firmy budowlane najczęściej wykonują prace budowlane zmierzające do doprowadzenia domu do stanu surowego otwartego lub zamkniętego. Prace te zawsze należy rozpocząć od wykonania fundamentów domu. Kolejny etap to wykonanie ścian nośnych, kominów, więźb dachowych i pokrycia dachu oraz schodów. W tym etapie budowy warto zainteresować się o zabezpieczenia ogniochronne.

Wykonanie tych wszystkich prac doprowadza dom stanu surowego otwartego. Zamknięcie domu ma miejsce w momencie wykonania stolarki okiennej i drzwiowej. Niektóre firmy budowlane w obrębie prac kończących się na etapie stanu surowego zamkniętego, wykonują także obróbki blacharskie w obrębie dachu, stawiają ściany działowe, montują rynny oraz pokrywę dachową. W tym stanie dom jest gotowy do rozpoczęcia prac doprowadzających go do stanu deweloperskiego

Stan deweloperski

Stan deweloperski to kolejny etap budowy domu realizowany przez coraz większą liczbę firm budowlanych. Aby doprowadzić dom do stanu deweloperskiego, firma budowlana jest zobligowana do wykonania ocieplenia ścian i dachu oraz wykonania elewacji, której celem jest ochrona domu prze niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Ponadto, aby dom uzyskał stan deweloperski firma budowlana musi wykonać wykończenie kominów, wykończenie schodów i balustrad zewnętrznych, osadzenie parapetów wewnętrznych i zewnętrznych oraz osadzenie rur spustowych. Po wykonaniu tych wszystkich prac dom jest gotowy do wykończenia pod klucz.

Stan pod klucz

Oferty różnych firm są zróżnicowane w zakresie prac oferowanych w ramach wykończenia domu pod klucz. Najczęściej w zakres prac firm budowlanych na tym etapie wchodzi wykonanie armatury, wszystkich instalacji, w tym elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej, gazowej, telefonicznej i telewizyjnej; wykończenie ścian i podłóg, osadzenie wszystkich parapetów, jak również drzwi wewnętrznych.